Reclame voor dus niet geoctrooieerde Biostabil gaat gewoon door

25 juni 2007, 12:36 - Geplaatst onder: Octrooien, Grappig

De misleidend geoordeelde spotjes over de Biostabil (waar dus geen wereldwijd octrooi op zit) gaan gewoon door, schrijft de Mediacourant:

De RCC beoordeelde de spot over de hanger die lichamelijke klachten zoals slapeloosheid, hoge bloeddruk en hoofdpijn zou verminderen twee weken geleden als ‘misleidend’. “Maar de Reclame Code Commissie kan ons spotje helemaal niet verbieden“, zegt Bianca Damas van TelSell.

Damas vervolgt in de krant: “Van de zenders waar we de reclame op uitzenden hebben we geen klachten gehad, dus gaan we er gewoon mee door.”

Oordelen van de Reclame Code Commissie zijn inderdaad niet bindend. Maar:

De op grond van de Mediawet bij de Stichting Reclame Code aangesloten organisaties, hebben zich verplicht de veroordeelde reclame-uiting in zo’n geval niet meer uit te zenden.

Alleen gaat dit uitsluitend over de publieke zenders, de commerciële omroepen zijn niet aangesloten bij deze stichting.

Tip van Wim, die u bekend zou moeten zijn van de vaak hilarische Lars en Wim show.

Arnoud

of lees de 2 reacties

Tags: ,

Gerelateerde posts

2 Reacties

  1. Ook commerciële zenders zijn verplicht om zich aan te sluiten bij de Stichting Reclame code. Zie artikel 71r van de Mediawet:

    Een commerciële omroepinstelling die programmaonderdelen bestaande uit reclameboodschappen verzorgt, draagt er zorg voor dat zij aangesloten is bij de Nederlandse Reclame Code of een vergelijkbare door de Stichting Reclame Code tot stand gebrachte regeling en ter zake onderworpen is aan het toezicht van de Stichting Reclame Code. De commerciële omroepinstelling toont dit aan door middel van een aan het Commissariaat voor de Media over te leggen schriftelijke verklaring van de Stichting Reclame Code.

    Het probleem is alleen dat de RTL-zenders officieel luxemburgse zenders zijn en dus niet onder de nederlandse mediawet vallen. SBS6, Net5, Veronica en Tien zijn echter wel nederlandse zenders. Dus waarschijnlijk zijn de spotjes nog wel te zien op de RTL-zenders maar niet op de andere zenders.

    Reactie door Michel — 25 juni 2007 @ 18:32

  2. Bedankt voor de correctie!

    Arnoud

    Reactie door Arnoud Engelfriet — 26 juni 2007 @ 9:15

RSS feed voor comments op dit bericht. TrackBack URI

Plaats een reactie

Let op: uw reactie wordt gepubliceerd. Voor privé-reacties gebruik het contactformulier.

XHTML: U kunt deze HTML-codes gebruiken: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Copyright Arnoud Engelfriet - Some rights reserved - Powered by WordPress