Wederrechtelijk draadloos internetten

27 maart 2008, 8:24 - Geplaatst onder: Beveiliging, Hacken

Twee lezers hadden ruzie over de regels rond draadloos internetten:

Ik had altijd begrepen dat de insteek over draadloze netwerken is, “mag je alleen gebruiken als het open staat en de SSID duidelijk aangeeft dat je binnen mag”. Maar mijn discussiepartner zegt nu juist dat de regel is, “Als er geen ‘foei ten strengste verboden’ in de SSID staat dan mag het”. Wat is het nu?

Je gebruikt andermans netwerk illegaal als dat opzettelijk en wederrechtelijk gebeurt (art. 138a lid 1 Strafrecht). Ook als daarbij geen beveiliging wordt omzeild of misleid.

De nuance daarbij is dat je wel moet weten (of had moeten weten) dat je niet op dat netwerk mocht zijn. Bij een netwerk met “boe ga weg” als netwerknaam lijkt me dat vrij duidelijk. Een netwerk met “Open WIFI, kom binnen” mag je gewoon gebruiken. De vraag is dan wat je mag bij een netwerk met “linksys” of “default” als SSID. Kun je daar iets uit afleiden over het al of niet binnen mogen komen?

Een ander punt is dat ‘opzettelijk’. Hoe actief moet dat zijn? Veel laptops en PDA’s zijn ingesteld om zich automatisch op alle netwerken in de buurt aan te melden. Meld je je dan opzettelijk aan op zo’n netwerk? Ik zou denken van niet, maar een uitgemaakte zaak is het niet.

Dat maakt het heel lastig voor de politie om een zaak rond te krijgen. Zij moeten bewijzen dat jij had moeten weten dat je niet op dat netwerk had mogen zitten. En natuurlijk moeten ze eerst zien dat jij op andermans wifi zit. Dat zal niet meevallen. Er zijn een paar arrestaties geweest, maar die hebben nooit tot een veroordeling geleid.

Staat jullie netwerk open of dicht?

Arnoud

of lees de 21 reacties

Tags: , , ,

Gerelateerde posts

21 Reacties

  1. Zie ook het nieuws uit Amerika.
    Los van hoe de huidige wet wordt geïnterpreteerd, vind ik het onderscheid van die SSID’s onzinnig. De meeste wifi-netwerken zijn beveiligd. Het idee is: je kunt je netwerk beveiligen met een wachtwoord. Doe je dat niet, dan kan iedereen ervan gebruikmaken. De discussie mag zich wat mij betreft wat meer richten op aanpassing van de wet - wat zeg ik, na lezing van het gelinkte lemma: op het terugdraaien van die wetswijziging van 1-1-2006.

    Reactie door Jaap Stronks — 27 maart 2008 @ 9:28

  2. Waar wordt bepaald wat “wederrechtelijk” is in dit geval? Wat is het verschil tussen een wifinetwerk dat mijn huis binnendringt, of takken van ’s buurmans appelboom die in mijn tuin hangen?

    Reactie door Branko Collin — 27 maart 2008 @ 11:38

  3. Het verschil is dat er een wettelijke bepaling is (art. 5:44 BW) die toestaat om overhangende takken van ’s buurmans boom af te zagen, en geen die toestaat om zijn wifinetwerk te gebruiken.

    Wederrechtelijk wil zoveel zeggen als “zonder recht”, zeg maar “zonder rechtvaardiging”. Toestemming van de eigenaar geeft je een recht. Een bevel van de rechter-commissaris kan een agent het recht geven om op iemands netwerk binnen te dringen in het kader van opsporing. De AIVD kan vast weer ergens anders een rechtvaardiging vandaan halen.

    Arnoud

    Reactie door Arnoud Engelfriet — 27 maart 2008 @ 13:02

  4. @Branko:
    Ik vind dat je vergelijking tussen een wifinetwerk dat je huis binnen dringt en de takken van ’s buurmans appelboom die over de schutting hangen niet helemaal klopt. Beiden bevinden zich misschien wel op jouw grondgebied, maar het is jou ook niet toegestaan om via de takken buurmans tuin danwel huis in te klimmen.

    @Jaap:
    Voor zover ik weet is bij de meeste wifirouters de beveiliging niet ingeschakeld na de standaard installatie. Daarnaast vind ik het nog steeds een heel verkeerd idee dat ik mijn spullen moet beveiligen omdat een ander er niet met zijn tengels af kan blijven.

    Aangezien we toch in de analogieën zitten: Ondanks dat ik mijn voordeur open heb staan, is het een ander nog steeds niet toegestaan om naar binnen te komen. Weliswaar is insluiping volgens de wet een minder zwaar vergrijp dan inbraak, maar het blijft een overtreding.

    Reactie door Fred — 27 maart 2008 @ 14:05

  5. Mijn netwerk thuis staat open. Echter, iedereen die niet in het MAC-filter staat heeft een apart subnet en kan niet op mijn shares komen (ook met wachtwoord beveiligd). Het internet wordt wel gelogd.

    Reactie door Dennis Wijnberg (JR Online) — 28 maart 2008 @ 9:02

  6. Het valt me trouwens vaak op dat “juridische types” heel star kunnen kijken naar hoe de wet is, maar stil blijven over hoe de wet zou moeten zijn. Daarom zal ik als leek het maar zeggen; als het verboden is van niet-afgesloten wifi-netwerken gebruik te maken die tot buiten het terrein van de eigenaar reiken, dan is dat verbod absurd, en degene die dat verbod bedacht en ingevoerd hebben zouden zich diep, diep moeten schamen. Ook omdat open internet een groot goed is.

    Reactie door Branko Collin — 28 maart 2008 @ 10:48

  7. @Branko: ik zal je berichtje uitprinten en per post versturen aan minister Donner. :)

    Maar je hebt wel gelijk, dit is een raar verbod. Doel van Iusmentis is over de wet te informeren, vandaar dat ik hier weinig andere keus heb dan uitleggen wat er in de wet staat.

    Een probleem met open internet is dat mensen vaak hun netwerk per abuis openzetten. Hoe ga je dan om met misbruik van zo’n netwerk?

    Arnoud

    Reactie door Arnoud Engelfriet — 28 maart 2008 @ 11:03

  8. Noem eens wat voorbeelden van misbruik?

    Reactie door Branko Collin — 28 maart 2008 @ 14:25

  9. DDoS-aanvallen en andere computercriminele activiteiten via mijn netwerk. Of gewoon zo veel mogelijk downloaden zodat mijn eigen gebruik tot 1 b/s beperkt wordt. Ik zie wel wat in het argument dat je dat soort dingen moet kunnen aanpakken, ook als mensen hun netwerk niet afdoende hebben beveiligd tegen de persoon die het doet. Insluipen is toch ook strafbaar?

    Arnoud

    Reactie door Arnoud Engelfriet — 28 maart 2008 @ 14:34

  10. Het is me niet honderd procent duidelijk welke categorieën problemen je hier bedoelt. Verantwoordelijkheid? Die heb je niet als iemand buiten jouw medeweten van je netwerk gebruik maakt?

    Overlast? Dat is inderdaad een belangrijke. Nu behoor ik tot de vervelende soort mensen die vinden dat je niet moet gaan internetten als je niet weet wat je doet. Als kind mocht ik bijvoorbeeld ook pas de straat oversteken nadat me was uitgelegd hoe ik dat moest doen en waar ik op moest letten. De overlast die je schets kan voor een belangrijk deel worden voorkomen door te weten hoe je je WiFi-router configureert.

    Concreet op je voorbeelden ingaand; zou DDoS echt zo’n groot probleem zijn? Dan moet de DDoSser eerst een netwerk zoeken, en dan heeft ‘ie welgeteld één netwerk waar ‘ie iets mee kan doen. Dat zet niet echt zoden aan de dijk.

    Voor het netwerkverbruik bestaan simpele technische oplossingen, zoals het afknijpen van de bandbreedte van alle behalve een aantal bekende IP-nummers. Op die manier kun je wel je mailtjes checken, maar gaat Bittorrenten wat traag. (En dat is ook geen ramp; als je thuiskomt gaat ‘ie lekker op volle kracht op je eigen netwerk weer vooruit.)

    Heb je trouwens Cory Doctorow’s science-fiction-boek Someone Comes to Town, Someone Leaves Town wel eens gelezen? Dat schetst een scenario waarin Toronto langzaam aan in een open netwerk wordt veranderd.

    Reactie door Branko Collin — 28 maart 2008 @ 15:26

  11. Overigens gaat de derde wereld ons hierin voorlopen: mesh-networking d.m.v. OLPC-laptops.

    Reactie door Branko Collin — 28 maart 2008 @ 15:27

  12. Je hebt wel een bewijslastprobleem als er vanaf een aan jou toegekend publiek IP-adres criminele dingen gedaan zijn op internet. “Nee dat was een langsrijdende hacker want ik heb een open netwerk” klinkt niet heel geloofwaardig.

    Voor de rest snap ik wat je bedoelt, ik vraag me alleen af of dat nog wel haalbaar is. Zo veel mensen “nemen internet” zonder te weten hoe die rare techniek werkt. Moeten we die dan maar opschepen met de problemen? Of gaan we regels stellen die zorgen dat ook tante Truus en ome Henk ongestoord kunnen internetten?

    Arnoud

    Reactie door Arnoud Engelfriet — 28 maart 2008 @ 15:38

  13. Áls hier duidelijke regels over komen, zullen degenen die de laptops aan de netwerken van tante Truus en ome Henk tante Truus en ome Henk hier wel over inlichten. Want tante Truus en ome Henk weten van voren niet dat ze van achteren leven, zijn te dom om zélf hun laptop aan hun wlan te hangen en laten hun neefje/buurjochie dat doen dat wél kan lezen (en je kan ervan uitgaan dat dat neefje/buurjochie t.net en jouw blogt leest).

    Eerst regels maken dus (bij voorkeur: open wlan mag je met mate gebruiken; beveiligd moet je van afblijven). Iemand moet gewoon de knoop doorhakken.

    Reactie door Vorkbaard — 29 maart 2008 @ 0:11

  14. Weten we wel zeker dat draadloos internetten op een onbeveiligd netwerk valt onder “binnendringen” in art. 138a lid 1 Sr? De voorbeelden a,b,c,d lijken aan te geven dat er iets meer nodig is dan de meeste gebruikelijke handelingen. Meesurfen op een onbeveiligdnetwerk zou je misschien “binnenlopen” kunnen noemen.

    Even aangenomen dat er inderdaad sprake is van “binnendraingen”, over de begrippen opzet en wederrechtelijkheid in het kader van art. 138a lid 1 Sr valt wel iets te zeggen, want die hebben dezelfde betekenis als in andere artikelen van het Wetboek van Strafrecht.

    Art. 138a lid 1 Sr zegt “opzettelijk en wederrechtelijk”. Dat betekent dat het binnendringen zowel opzettelijk als wederrechtelijk moet zijn, maar dat de binnendringer niet de opzet hoeft te hebben om wederrechtelijk binnen te dringen. Zeggen dat je niet wist dat het niet mocht kan je dus nooit vrij pleiten.

    Binnendringen in een geautomatiseerd is wederrechtelijk wanneer je geen toestemming hebt of een andere rechtvaardigingsgrond. Toestemming kan stilzwijgend zijn verleend, maar als je onwetende buurman zijn netwerk niet beveiligt lijkt mij dat geen stilzwijgende toestemming.

    Een enkele keer kan er een rechtvaardigingsgrond zijn (jouw internet deed het niet meer en anders zou je je deadline voor je paper niet meer halen), maar in het algemeen zal die er volgens mij niet zijn.

    Van opzettelijk binnendringen is sprake als je
    1. de bedoeling had om binnen te dringen, of
    2. op zich niet de bedoeling had, maar wist dat het binnendringen het noodzakelijk gevolg was van je handelen, of
    3. bewust de aanmerkelijke kans aanvaardde dat je binnen zou dringen.

    Zodra je een beetje verstand hebt van computers zal er dus sprake zijn van opzet. En als je “binnendringen” zo ruim uitlegt dat het gebruik maken van je eigen netwerk er ook onder valt (weliswaar rechtmatig en dus niet wederrechtelijk), dan lijkt het zelfs voldoende om de bedoeling te hebben om het internet op te willen, en dan wegens gebrek aan computerkennis per ongeluk in het onbeveiligde netwerk van de buurman te belanden.

    Ik voel er wel wat voor om meesurfen op een onbeveiligd netwerk niet te zien als “binnendringen”, maar wat als de buurman zijn harde schijf openzet voor de hele wereld? Is het dan ook geen computerhuisvredebreuk als je zijn bestanden gaat doorpluizen? Meer in het algemeen: is het de bedoeling van art. 138a Sr om het zonder toestemming binnenlopen van een onbeveiligd geautomatiseerd werk strafbaar te stellen?

    Reactie door bona fides — 29 maart 2008 @ 16:01

  15. Uit de Memorie van Toelichting volgt volgens mij dat art. 138a lid 1 Sr pas van toepassing is als het geautomatiseerde werk op enigerlei wijze beveiligd was. Zie p. 33 bovenaan en p.44 onder D.

    Zonder toestemming meesurfen op een onbeveiligd draadloos netwerk lijkt me daarom niet strafbaar onder art. 138a lid 1 Sr. (Of mis ik toch iets?)

    Het zou nog wel een onrechtmatige daad kunnen zijn, maar dat is niet helemaal duidelijk. Zonder toestemming iets doen dat strafbaar is, is per definitie onrechtmatig. Zonder toestemming iets doen dat niet strafbaar is, kan zowel rechtmatig als onrechtmatig zijn. Vraag is of het in strijd is met “hetgeen volgens ongeschreven recht in het maatschappelijk verkeer betaamt”.

    Reactie door bona fides — 29 maart 2008 @ 16:24

  16. @bona fides: de tekst van 138a lid 1 maakt duidelijk dat het doorbreken van een beveiliging een voldoende maar niet noodzakelijke voorwaarde is. Dit is expliciet verbreed ten opzichte van het oude 138a, waar die vier items genoemd waren als uitputtende lijst van alternatieve vormen van computervredebreuk.

    De MvT die jij aanhaalt is uit 1998, en nadien is er heel veel met dit wetsvoorstel gebeurd. Onder andere kwam er het Cybercrimeverdrag tussendoor, en dat eiste een verbreding van 138a lid 1. Dit staat bijvoorbeeld uitgelegd in de Memorie van Antwoord (EK 26 671 nr. D), pagina’s 1 en 2.

    Ik ontkom dan ook niet aan de conclusie dat het doorbreken van een beveiliging of een van de andere drie items uit 138a lid 1 niet langer noodzakelijk is om een strafbaar feit te krijgen. Het zal dus veel meer aankomen op dat “opzettelijk en wederrechtelijk”.

    Reactie door Arnoud Engelfriet — 29 maart 2008 @ 17:34

  17. Ik had inderdaad nog even verder moeten bladeren in de parlementaire behandeling (en naar het jaartal mogen kijken). De nota van wijziging waarbij het huidige art. 138a lid 1 Sr vorm heeft gekregen is wat mij betreft nogal dubbelzinnig.

    Op p. 31 onderaan wordt een Kaderbesluit genoemd dat aan Nederland de mogelijkheid laat om hetzij zonder beperking het zich opzettelijk onrechtmatig toegang verschaffen strafbaar te stellen, hetzij met de beperking dat een beveiliging wordt doorbroken. Dat laatste vindt de minister te beperkend, dus hij kiest voor het eerste. (Overigens is “opzettelijk onrechtmatig” beperkter dan “opzettelijk en wederrechtelijk” door het woordje “en”, maar goed.)

    Het vervolg van het relaas van de minister vind ik echter moeilijk anders te lezen dan dat niet alles onder “binnendringen” valt. Ook al is dat wellicht in strijd met dat Kaderbesluit. “De rechter wordt de vrijheid gelaten om ook in andere gevallen vast te stellen dat sprake is van “binnendringen” in de zin van die bepaling.” Dat betekent dat er ook gebruik kan zijn dat niet onder binnendringen valt, zou ik zeggen. Het klopt dat a,b,c,d niet uitputtend zijn, maar ze lijken wel een soort van drempel op te werpen. (In het oude art. 138a zou je “beveiliging doorbreken” vrij eng kunnen uitleggen, dat is in het nieuwe art. 138a Sr in ieder geval niet de bedoeling.) Om het Kaderbesluit nauwkeurig te implementeren zouden a,b,c,d gewoon moeten zijn weggelaten.

    In de Memorie van Antwoord bij de Eerste Kamer (jouw link klopt niet) herhaalt de minister het voorgaande min of meer, en komt hij uit op: “Daarom heb ik gekozen voor de andere optie die het Kaderbesluit openlaat, te weten een algehele strafbaarstelling van het opzettelijk en wederrechtelijk binnendringen.” Maar wat is nu “binnendringen”?

    Ik ben het zonder meer eens dat a,b,c,d geen noodzakelijke alternatieve voorwaarden zijn voor “binnendringen”, maar het feit dat die voorbeelden zijn genoemd en “iets” gemeenschappelijk hebben, zegt mij dat er “iets” nodig is om van binnendringen te spreken. En dat “iets” zou in ieder geval in theorie kunnen missen bij het meesurfen bij de buurman. Maar daar is jurisprudentie voor nodig. (De MvT is inderdaad achterhaald.) Ook bij huisvredebreuk is er verschil tussen binnendringen en binnenlopen.

    De andere mogelijkheid is inderdaad om de beperking in “wederrechtelijk” te zoeken. Maar besef wel dat “wederrechtelijk” hier geen direct verband houdt met de intentie van de dader. Als je opzettelijk op een link klikt om een pagina te openen, en die link geeft, zonder dat je het in de gaten hebt, wederrechtelijk toegang tot een geautomatiseerd werk, dan doet het er voor de strafbaarheid niet toe dat je het niet in de gaten hebt. (Dus vind ik het meer voor de hand liggen om een ogenschijnlijk onschuldige klik op een link niet te zien als “binnendringen”.)

    Ook bij huisvredebreuk is er verschil tussen binnendringen en binnenlopen. Ik zie nu dat de minister die vergelijking ook maakt: “Van wederrechtelijk binnendringen in een woning kan dan ook reeds sprake zijn indien iemand een woning binnengaat tegen de verklaarde wil van de bewoner, zonder dat de woning adequaat is afgesloten (zie ook Handelingen II 13 september 2005, blz. 105–6357, m.k.). Indien evenwel sprake is van braak, hoeft verder niet bewezen te worden dat sprake was van «binnendringen», zo stelt het tweede lid van artikel 138. Braak is derhalve geen voorwaarde voor strafbaarheid, maar vergemakkelijkt het bewijs van «binnendringen». Een min of meer gelijke constructie wordt thans gekozen in het voorgestelde artikel 138a Sr.”
    Dan kom je in de buurt van “verbiedt de SSID het?”. Dit zou je op wederrechtelijkheid kunnen gooien, maar dan verlies je de noodzaak van opzet op binnenlopen-tegen-de-verklaarde-wil (strafbaar afhankelijk van de SSID, terwijl het niet uitmaakt of je de SSID hebt gezien, dat is raar).

    Het wachten is denk ik op een proefkonijn en -proces.

    Reactie door bona fides — 29 maart 2008 @ 19:14

  18. Ik ben nog even gekeken naar art. 138 Sr. In NJ 1971/96 (bezetting Mexicaanse consulaat) overweegt de HR:
    “dat de strekking van deze bepaling meebrengt dat daarin als “binnendringen” moet worden beschouwd het betreden van een woning, besloten lokaal of erf, bij een ander in gebruik, indien degene, die zich daarin of daarop begeeft, zulks doet tegen de voor hem - hetzij door een verklaring van de rechthebbende, hetzij op grond van enige andere omstandigheid - onmiskenbare wil van de rechthebbende;
    dat voorts door toevoeging van het woord “wederrechtelijk” buiten twijfel is gesteld, dat het binnentreden - ook al geschiedt dit tegen de wil van de rechthebbende - niet strafbaar is, indien dit uit anderen hoofde gerechtvaardigd zou zijn;”

    Hoewel je niet kunt garanderen dat de HR precies hetzelfde zou oordelen over “wederrechtelijk binnendringen” in art. 138a Sr, kom je dan denk ik wel op een min of meer redelijke uitleg. Het komt neer op de nuance die Arnoud aangeeft: “dat je wel moet weten (of had moeten weten) dat je niet op dat netwerk mocht zijn”.

    Mijn stelling is dan dat deze nuance vooral berust op “binnendringen” en niet op “wederrechtelijk”. Dit is van belang omdat er in art. 138a Sr geen opzet op “wederrechtelijk” hoeft te zijn.

    Er moet dus “iets” zijn dat duidelijk maakt dat het niet mag, bijv. een beveiliging of een virtueel bordje verboden toegang in de vorm van een SSID.

    Ik denk dat het niet strafbaar is om mee te surfen op een SSID “linksys”. Ik denk ook niet dat je snel strafbaar bent als je je laptop een netwerk laat kiezen, en je laptop kiest zonder dat je het ziet een netwerk met SSID “verboden toegang”. De kans dat je zo’n SSID treft lijkt me niet “aanmerkelijk”, zodat er ook geen voorwaardelijk opzet op binnendringen is.

    Het lijkt me daarom niet eenvoudig voor justitie om het bewijs rond te krijgen.

    Reactie door bona fides — 30 maart 2008 @ 17:12

  19. Nog een leuke on-topic strip bij XKCD:

    xkcd

    Reactie door Merijn de Weerd — 28 april 2008 @ 9:44

  20. Via een linkje bij Geencommentaar.nl kwam ik bij deze discussie terecht. Mijn reactie bij GC was aldus:

    Ik vind het pure onzin dat je een onbeveiligd draadloos netwerk niet zou mogen gebruiken. Eventueel zou ik best zo beleefd willen zijn om toestemming te vragen, maar aan wie? Gedurende mijn verblijf in Israël onlangs heb ik dankbaar gebruik gemaakt van een open netwerk met de naam ‘default’. Geen idee wie dat was…

    Zodra mijn Windows een draadloos netwerk bespeurt wordt mij gevraagd of ik daarmee verbinding wil maken.
    Dus dan zou ik strafbaar zijn als ik ja zeg? Dan kan ik net zo goed Microsoft beschuldigen van uitlokking tot het plegen van een strafbaar feit.

    Al die vergelijkingen met openstaande deuren van woonhuizen zijn niet relevant. Dat zijn objecten met een duidelijk identificeerbare eigenaar.
    En hoe verifieert de overheid of ik wel of geen toestemming had om het netwerk te gebruiken? De eigenaar kan wel roepen van niet, maar dan is het zijn woord tegen het mijne.

    Het kan gewoon allemaal veel simpeler: beschouw elk onbeveiligd draadloos netwerk gewoon als vrij toegankelijk. Immers, een draadloos netwerk functioneert (deels) in de openbare ruimte. Wie niet wil dat een ander daar gebruik van maakt moet het beveiligen.
    Zo breng je het onderscheid aan tussen een openbare en een niet openbare ‘weg’.

    Reactie door Verbal Jam — 24 mei 2008 @ 13:57

  21. hoi, ik zat even te zoeken of ik illegaal bezig was,
    maar als dat zo is, waarom maakt windows het me dan zo makkelijk,
    ik heb vanmiddag een laptop gekocht, en hij vind automatisch een netwerk, onbeveiligd, en een leek als ik: binnen 2 muisklikken een verbinding.. hoef je helemaal niks zelf voor te weten..
    ik heb nog een gewone pc met adsl,maar niet draadloos, ik ga deze natuurlijk gewoon gebruiken, maar aan de andere kant, die kan ik ook opzeggen, en gewoon gratis meesurfen..
    zo makkelijk word het toch gemaakt?
    en die ander kan je toch niet traceren toch en merkt er toch ook niks van..???
    vind je het raar als een laptop dit automatisch opzoekt, dan doen hun dat met opzet,niet ik..
    maar goed, ik ben natuurlijk weer eerlijk haha

    Reactie door miepmiep — 23 juli 2008 @ 22:57

RSS feed voor comments op dit bericht. TrackBack URI

Plaats een reactie

Let op: uw reactie wordt gepubliceerd. Voor privé-reacties gebruik het contactformulier.

Copyright Arnoud Engelfriet - Some rights reserved - Powered by WordPress

Viagra Online
Osteoporosis Drug is Bad. For your bones - Learn about a safe Natural remedy in this Free Report

Viagra On Line Impotence
Save big on Aceon. Buy Aceon from Canada Drug Superstore, save with free shipping

Generic Viagra Erection
60 Pills for $79.99. Beat Any Price - Guaranteed! Licensed Canadian Pharmacy.

Cheap Viagra Impotence
Save on Drugs from Canada. Save up to 80% from a licensed Canadian Pharmacy. 1.866.444.6376.

Viagra For
Free Drug Rx Card. Save today on drugs. 50% savings. Enroll & print card in 2 minutes.

Viagra Uk
Order Chaser ™ pills. Buy Chaser pills & get $40 discount Chaser ™ - anti hangover pills.

Female Viagra
Want Lower-Cost Generics?. You Could Have Money-Saving Options with TryTopDrugs. Find Out Now!

Viagra Side Effects
Zhena's Gypsy Tea. Buy Zhena's Gypsy Tea WebVitamins, online Tea Specialist

Order Viagra Erection
Drug Info. Medical usage guide, side effects, news, interactions, user ratings.

Viagra For Women
Want Lower-Cost Generics?. You Could Have Money-Saving Options with TryTopDrugs. Find Out Now!

Buy Viagra Online Pills
Sleep Well, Live Well. Now get Great Hotel Pillows at a Special price. Also Duvet

Buy Viagra Erection
Cheap diet pills. Discover the premier weight loss products and how to lose weight now

Herbal Viagra Impotence
Save on Drugs from Canada. Save up to 80% from a licensed Canadian Pharmacy. 1.866.444.6376.

And Viagra
Top Selling Drugs. The Ultimate Source For Medication. Find Prescription Drugs Fast.

Free Viagra Impotence
Www.tarzanatc.com. Drug, Alcohol and Mental Health treatment for adults and teens.

Buy Viagra On Line Drugs
Impotence Specialist. Michael Werner, M.D. Specialist in the Treatment of Male Impotence.

On Line Viagra Impotence
Free Drug Card. Get a discount on this drug at your local pharmacy. Save up to 75%.

Online Viagra Drugs
Digestive Drug Info. Answers to your questions about drugs for nausea, diarrhea & more!

Viagra Cialis Impotence
Prostate Cancer Treament. Minimally invasive robotic surgery Low risk of impotence, incontinence

Natural Viagra
Drug Addiction Treatment. Drug and Alcohol Rehab Clinics and Treatment Centers. Get Help Today!

Purchase Viagra
Buy Canadian Allegra D. Allegra D 60mg 100 Pills $59 Save from Canada Drugs!

Levitra Viagra
Bone Density Indianapolis. Indiana Bone Density Center - Find Physicians, Specialists Now.

Effects Of Viagra
Buffalo Plastic Surgery. Board Certified Cosmetic Specialist Implants, Facial Surgery and Skin

Viagra Pills
Top Selling Drugs. The Ultimate Source For Medication. Find Prescription Drugs Fast.

Viagra Prescription
Borter Builders. Structural steel erection services. Top notch services, start to finish

Viagra Online Uk
Diabetes & Impotence. Get Info On Erectile Dysfunction And Other Diabetes Complications.

Viagra For Sale Pills
Prostate Microwave. Information on prostate microwave treatment

Viagra Pill Impotence
Free Drug Card. Get a discount on this drug at your local pharmacy. Save up to 75%.

Buying Viagra
Save big on Diamox. Buy Diamox Sequels from Canada Drug Superstore, save with free shipping

Viagra Cheap Pills
Actresses' Diet Pill. Record-Breaking Diet Pill Dancers & Actresses Use. Fast-acting, Safe.

Order Viagra Online
Want Lower-Cost Generics?. You Could Have Money-Saving Options with TryTopDrugs. Find Out Now!

Order Viagra On Line Drugs
Defective Pharmacy Drugs. Lawyers representing Pharmaceutical Defective Drug Victims. Litigation

Viagra Sales Impotence
Free Rx Drug Card. We have help thousands of people save millions Nationwide Pharmacies

Cialis On Line
Buy Finasteride. Finasteride 1mg Pills $99 Canadian License # 13951

Cialis Online
Starlix 100 Pills for $61. Beat Any Price – Guaranteed! Discount Canadian Pharmacy.

Buy Cialis Drugs
Chicago Home Remodeling. Chicago area home remodeling Steel fabrication and erection

Generic Cialis Drugs
Power Cell Supplements. New Energy Bar in Ball Form Instant and Sustainable Energy

Buy Cialis Online
Diet Pills - Lose 50 lbs. Safe, Easy, MD supervised Free consult and $ 50 off 1st visit

Cialis Levitra Impotence
Glendale Health Spa. Luxurious facials & spa treatments ARRA certified laser specialists

Order Cialis
Alto Health Pty Ltd. Portable Interferential, Tens, Back Pain, Drug Free Pain Relief

Cialis Generic Drugs
Sleep Well Tonight Sleep. Secret Get A Full Nights Sleep Without Drugs Free Ebook Come See

Cialis Side Impotence
Klein Erection Wrenches. High-Duty, Alloy Steel Construction Your Complete Supply Source

Cialis Side Effects Erection
Save on Drugs from Canada. Save up to 80% from a licensed Canadian Pharmacy. 1.866.444.6376.

Cheap Cialis Drugs
THC Drug Tests From $0.59. Quality marijuana drug test kits- easy to use and affordable!

Cialis Vs Drugs
Buy Citalopram Cheap. Order Low Priced Citalopram Online U.S. Licensed, FDA Approved Drugs

Cialis Vs Viagra
Save big on Bactroban. Buy Bactroban from Canada Drug Superstore, with free shipping

Cialis Viagra
Top 3 Xtreme Diet Pills. 3 Strongest Diet Pills Revealed... 1) Orovo Detox 2) ZCA Stack 3) ...

Cialis Price Erection
Brand Name Phentirimine. Legal & Safe Diet Pill For Rapid Weight Loss, Save $50 on 3 Months

Cialis Soft Erection
Mega-T Green Tea Alert?. Does it Work or is it a Scam? Top 10 Diet Pills for 2008 Exposed

Generic Soft Tabs Viagra Erection
Free Drug Card. Get a discount on this drug at your local pharmacy. Save up to 75%.

Generic Soft Tabs Cialis
Bend Cardiologist. Local treatment for hypertension Heart specialists - Call today!

Generic Pills Viagra Impotence
Free Drug Card. Get a discount on this drug at your local pharmacy. Save up to 75%.

Generic Pills Cialis
Urology. Dr. Kondray - Board Cert. Urologist Marymount Hospital

Tadalafil Impotence
Get ProCalisx Now. Anti-Impotence Science Breakthrough Now 180Pills Cost Only $189.95 !

Sildenafil
Want Lower-Cost Generics?. You Could Have Money-Saving Options with TryTopDrugs. Find Out Now!

Impotence Viagra
Flovent. Buy Flovent from Canada Drug Superstore, Low shipping rates

Impotence Cialis Impotence
Free Rx Drug Card. We have help thousands of people save millions Nationwide Pharmacies

Soft Tabs Viagra Erection
Top Selling Drugs. The Ultimate Source For Medication. Find Prescription Drugs Fast.

Soft Tabs Cialis Erection
Treat Impotence. Time tested remedies. Most affordable prices. Safe shopping.

Softtabs Viagra Erection
Treat Your Depression. Drugstore.com Can Help Low Cost Meds & Home Delivery

Softtabs Cialis Impotence
Worksite Drug Testing. Find the right answers about worksite drug testing

Sildenafil Citrate
Buy Testosterone Pills. Increase testosterone naturally. Testarol as low as $24.95/bottle

Male Enhancement Viagra
Free Rx Drug Card. We have help thousands of people save millions Nationwide Pharmacies

Male Enhancement Cialis Impotence
Top Selling Drugs. The Ultimate Source For Medication. Find Prescription Drugs Fast.

Generic Drugs Viagra Impotence
Minneapolis Slipped Disc Treatment. Get treatment for a slipped disc. The auto accident specialists.

Generic Drugs Cialis Pills
Diet Pill Reviews. Reviews, Analysis, Recommendations: Compare Diet Pills & Providers.

Man Enhancement Viagra
Men's Health Solutions. Get the help you need to perform the way you want.

Man Enhancement Cialis
Digitek Recall Lawsuit. Premier Nationwide Drug Law Firm Many Millions in Drug Settlements

Online Pharmacy Viagra Pills
Save on Drugs from Canada. Save up to 80% from a licensed Canadian Pharmacy. 1.866.444.6376.

Online Pharmacy Cialis Erection
Minneapolis Male Fertility Doctor. Looking for a fertility specialist? Male & female infertility services.

Impotence Treatment Viagra Pills
Prescription Drug Lawsuit. Get financial compensation for diabetes caused by antipsychotics

Impotence Treatment Cialis
Save on Clonidine. Buy Clonidine from Canada Drug Superstore, now with Free Shipping!

Impotence Pills Viagra
Free Rx Drug Card. We have help thousands of people save millions Nationwide Pharmacies

Impotence Pills Cialis Pills
Kukicha Green Tea. Japanese Green Tea Specialists. Free Shipping on orders over $55.

Impotence Drugs Viagra Impotence
Save on Glucophage. Buy Glucophage from Canada Drug Superstore, save with free shipping

Impotence Drugs Cialis Drugs
Great savings on Altace. Buy Altace from Canada Drug Superstore, save with free shipping

Impotence Cure Viagra Drugs
Save on Drugs from Canada. Save up to 80% from a licensed Canadian Pharmacy. 1.866.444.6376.

Impotence Cure Cialis
Top 10 Weight Loss Pills. Top 10 Diet Pills That Work Exposed Lose 28 Lbs in Only 28 Days or Less

Blue Pill Drugs
Herbal Phentermine Review. Top Diet pill -Appetite suppressant Lose weight fast & safe. Guaranteed

Blue Pills
Green tea. Ratings of the top 6 diet pills. Which is best for you? Guaranteed.

Tadalis Erection
MidAmerica Urology. Board Certified Urologists For your Urologic care!

Generic Sildenafil Citrate Erection
Acid reflux will be gone. with Acidgone®. Why suffer drug side effects unnecessarily?

Buy Sildenafil Citrate Pills
Incontinence Treatment. Completely Natural. No Drugs. Non-invasive FDA cleared exerciser.

Buy Sildenafil
Acne Drug Injury?. Were you or someone you love a victim of a faulty acne drug?

Buy Sildenafil Online
Prednisone Drug Guide. Save On Prednisone Drugs. Find Prednisone Drugs Quickly.

Buy Tadalafil Drugs
Anti-Anxiety Drugs?. Anxiety in women may be hormonal. Get natural relief, without drugs.

Cialas
Save on Drugs from Canada. Save up to 80% from a licensed Canadian Pharmacy. 1.866.444.6376.

Calis Impotence
Metal Building Erection. Save on Metal Building Erection Find Metal Building Erection here

Cialus Erection
Lower Prescription Costs. We Have 1100 Specialist Pharmacists Working to Help You Save.

Vagra
$5000 in 167 a day. Secure your Future! Juvio for Life