Krijgt u ook facturen voor uw eigen muziek van de Buma? Enige tijd geleden kondigde Buma haar ‘licentiehuis‘ voor muziekgebruik op internet aan. Onderdeel van dat huis was een speciale zoekrobot (een Roomba?) die het internet afzoekt naar sites met muziek. De resultaten zouden dan handmatig gescreend worden, waarna de rekeningen verstuurd konden worden.
Ik krijg sinds die aankondiging opvallend veel mails van mensen die zelfgemaakte muziek online zetten (of podsafe muziek van anderen) en desondanks facturen krijgen voor deze muziek. Zo ook diverse reacties bij Marketingfacts. Kennelijk werkt dat botje niet zo slim als de bedoeling was. Zijn er meer mensen die hier tegenaan gelopen zijn?
Het rondsturen van facturen of verzoeken tot betaling zonder duidelijke grondslag is overigens sinds kort apart verboden: dit is een “oneerlijke handelspraktijk” omdat het misleidend is om dit te doen. Wie zin heeft, kan ook betogen dat het een agressieve handelspraktijk is, nu B/S bekend staat als een semi-overheidsclub die boetes zou kunnen opleggen wegens inbreuk op het auteursrecht.
Update: naast de comments alhier kunt u ook stijlloos reaguren bij Geenstijl dat zo vriendelijk was 2000 6151 extra pageviews te genereren op de vrijdagmiddag.
Arnoud
[i]B/S zou veel geld moeten vragen voor ringtone`s, zijn we eindelijk van die shit af.[/]
Daar zeg je zowat. Volgens Buma moet je betalen als anderen buiten huiselijke kring je muziek horen, als ik alles goed begrepen heb. Dus ook als ik een nummer op mijn mobieltje heb gezet als ringtone en mijn telefoon in de trein of op straat afgaat? Haha wat een regels..
Alle relevante zaken op een rij. http://www.hetvrijevolk.com/?pagina=7399 Het wordt tijd voor actie: mail of schrijf naar alle Kamerleden die optreden als woordvoerder/EZ en HOU DAT VOL!
Kapper A.Bijvoet uit Volendam tekent hoger beroep aan! Buma-prutsers denken nu al dat ze gewonnen hebben… Lees de rest op de site van de Azijnbode. http://tinyurl.com/7dd2q3 Tip: zie pagina 99 e.v.van de REVU nr 51-2008 Geen trek in (HUIS)bezoekjes van de Buma en de Sena? Lees HVV-pagina in reactie nr 52 opnieuw!